Petra Sršňová

 Transformační koučink / NLP / meditace

Čtyři dohody, které mění životy

Nelze nezmínit nadčasovou knihu Čtyři dohody, která se stala průvodcem pro získání osobní svobody skrze moudrost starých Toltéků pro mnoho lidí.

DON MIGUEL RUIZ, autor knihy Čtyři dohody, je mistrem tradičního tajného učení starých Toltéků. Již více než deset let předává jejich moudrost ve spojení s moderním myšlením svým žákům a vede je k osobní svobodě. Přednáší, vede semináře a cestuje do posvátných míst na celém světě.

    A to nejdůležitější z knihy, co vám chci připomenout?   ČTYŘI DOHODY:  
  1. Nehřešte slovem

Mluvte pravdu. Slovem lze potěšit, ale i hodně ublížit. Říkejte jen to, co si myslíte. Nemluvte proti sobě a nepomlouvejte druhé lidi. Nenadávejte, nemanipulujte, nevydírejte… Užívejte sílu slova v zájmu pravdy a lásky.

 
  1. Neberte si nic osobně

Tohle zní hrozně, ale vězte, že lidé nedělají nic kvůli vám. Všechno, co dělají, je projevem jejich vlastní reality, jejich vlastního snu. Budete-li imunní k názorům a činům druhých, nebudete zbytečně trpět. „My nemáme odpovědnost za činy druhých, neseme odpovědnost jen za ty své.“

 
  1. Nevytvářejte si domněnky

Nebojte se klást otázky a vyjadřovat to, co opravdu chcete. Vyjadřujte se srozumitelně, abyste se vyhnuli zbytečným nedorozuměním, zármutku a dramatu. Už jen dodržování této dohody vám pomůže změnit život.

 
  1. Dělejte to nejlepší, co můžete

Ne vždycky jste schopni dělat to nejlepší; všechno závisí na tom, jak jste v daném okamžiku zdraví či nemocní. Nicméně pokud budete v každé situaci dělat to nejlepší, co můžete, vyhnete se tak lítosti a sebe-odsuzování.

  Mějte se krásně, Petra

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru